Blog serwisu sprintmoney.pl


Co daje Ci praca na etacie?

Dodany: 2019-03-11 Odsłon: 449

Zgodnie z najnowszymi danymi statystycznymi z 2018 roku około 75% badanych jest zatrudnionych w oparciu umowę o pracę. Przeważająca większość na czas nieokreślony. Nie ma się co oszukiwać, jeśli większość Polaków wybiera ten rodzaj zatrudnienia, musi być najbardziej opłacalny.Jednak jakie są główne zalety tego rodzaju umowy? Przede wszystkim umowa o pracę daje stabilność finansową. Masz pewność, że co miesiąc na Twoim koncie pojawi się dokładnie określona kwota.

Praca na etacie

Dzięki temu możesz zaplanować swoje wydatki. W przypadku umowy zlecenie lub własnej działalności nigdy nie możesz być pewien, jak będzie wyglądał dany miesiąc i ile dochodów przyniesie. Nigdy nie wiesz, czy w danym miesiącu nie będziesz musiał zaciągnąć pożyczki, bo braknie pieniędzy na podstawowe potrzeby. Okazuje się, że czasem nawet lepiej jest zarabiać mniej, ale mając umowę o pracę. W przypadku pracy na etat obowiązują przepisy Kodeksu Pracy.

Zgodnie z nim zatrudniony ma prawo do pełnopłatnego urlopu wypoczynkowego, a także urlopu macierzyńskiego czy wychowawczego. Również w trakcie choroby nie zostaniesz pozbawiony źródła swojego dochodu, dzięki regularnie odprowadzanym przez pracodawcę składkom. Co najważniejsze, przepisy chronią przed natychmiastowym zwolnieniem. W zależności od stażu pracy może przysługiwać Ci nawet 3-miesięczny okres wypowiedzenia, w którego trakcie masz czas na znalezienie nowego stanowiska.


Serwis SPRINTMONEY.pl nie wydaje decyzji w sprawie wniosków, ani nie jest pożyczkodawcą. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców. Samo wypełnienie wniosku nie gwarantuje pozytywnego jego rozpatrzenia. Okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.


W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej