Blog serwisu sprintmoney.pl


Czy leasing samochodu się opłaca?

Dodany: 2019-03-07 Odsłon: 816

Wyobraź sobie, że prowadzisz firmę. Okazuje się, że jej przychody są na tyle wysokie, że masz do zapłacenia bardzo wysoki podatek. W takiej sytuacji zastanawiasz się, jak obniżyć swój dochód. Z pomocą przychodzi wynajem długoterminowy samochodu. Leasing to forma pożyczki określonego towaru w zamian za comiesięczną ustaloną opłatę. Wypożyczając w ten sposób samochód, po zakończeniu okresu leasingowania oddajesz go do salonu.

Leasing samochodu

Jeśli używasz auta tylko do celów firmowych, masz prawo do uznania wszystkich kosztów z nim związanych za koszta prowadzenia działalności. Jednak rzadko kiedy się tak zdarza, a dodatkowo trzeba dokumentować każdy przejechany kilometr. Nowe przepisy wprowadzone od 2019 pozwalają uznać 75% wydatków związanych z samochodem za wydatki eksploatacyjne. Z jednej strony są to zmiany niekorzystne, ale z drugiej wciąż większość kosztów pozostaje kosztami uzyskania przychodu.

Dlatego biorąc auto w leasing, możesz obniżyć swoją miesięczną kwotę dochodu, a co za tym idzie zapłacić niższy podatek. W przypadku osób prywatnych jest to opcja mniej opłacalna. Z uwagi na to, że leasing to pewnego rodzaju pożyczka, suma rat do spłaty będzie wyższa od wartości samochodu. W takiej sytuacji prawdopodobnie lepszym rozwiązaniem jest systematyczne oszczędzanie i zakup auta za gotówkę.


Serwis SPRINTMONEY.pl nie wydaje decyzji w sprawie wniosków, ani nie jest pożyczkodawcą. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców. Samo wypełnienie wniosku nie gwarantuje pozytywnego jego rozpatrzenia. Okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.


W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej