Blog serwisu sprintmoney.pl


Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Dodany: 2019-03-07 Odsłon: 1381

Kryptowaluty to bardzo popularny w ostatnich miesiącach temat, który wywołał wiele kontrowersji. Jedni mówią, że to waluty przyszłości, inni uważają, że wkrótce nastąpi koniec Bitcoina i innych altcoinów. Część osób bierze pożyczki na inwestycję, a reszta śmieje się z nich w duchu. Kto ma rację? Trudno przewidzieć ze 100% pewnością.

kryptowaluty

Kryptowaluty to wirtualne waluty oparte na zdecentralizowanym i rozproszonym systemie blockchain. Monety są przechowywane w specjalnych portfelach na komputerze lub telefonie, a wszystkie transakcje odbywają się drogą elektroniczną. Ich wartość jest umowna i zależy w dużej mierze od tego, ile ludzie są w stanie za nie zapłacić.

Każda jednostka danej waluty jest zabezpieczona unikalnym kodem, który zabezpiecza ją przed kopiowaniem lub użytkowaniem przez osoby do tego niepowołane. To właśnie dlatego mówi się, że kryptowaluty są tak bezpieczne. Aktualnie trwająca około roku bessa daje perspektywę na wzrosty w niedługim czasie. Jednak niczego nie można być pewnym.

Jak wiadomo, każda inwestycja wiąże się z ryzykiem. Pewne jest, że nie warto brać pożyczki, aby za zdobyte pieniądze kupić kryptowaluty. Ale jeśli masz trochę wolnej gotówki i czujesz, że ta technologia ma przyszłość, warto spróbować. Niejednokrotnie mówiono już o śmierci Bitcoina, a jednak później jego cena pięła się w górę. Pamiętaj tylko, że to inwestycja raczej długoterminowa.


Serwis SPRINTMONEY.pl nie wydaje decyzji w sprawie wniosków, ani nie jest pożyczkodawcą. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców. Samo wypełnienie wniosku nie gwarantuje pozytywnego jego rozpatrzenia. Okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.


W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej