Blog serwisu sprintmoney.pl


Czy warto kupować produkty na raty?

Dodany: 2019-03-30 Odsłon: 863

Kupując produkty elektroniczne, ale nie tylko, masz do wyboru dwa sposoby płatności. Jedną z nich jest zapłata całej kwoty od razu, a druga pozwala rozłożyć płatność na miesięczne raty, które będziesz opłacać przez kolejne miesiące. Które z tych rozwiązań jest bardziej opłacalne dla przeciętnego człowieka? Wybierając płatność ratalną, nie musisz posiadać całej potrzebnej kwoty w momencie zakupu.

Czy warto kupować produkty na raty

To bardzo dobra opcja dla osób, które nie potrafią oszczędzić większej ilości pieniędzy. Dzięki kupowaniu na raty będą mogli uzyskać wymarzony produkt bez mozolnego procesu zbierania funduszy przez wiele miesięcy. Warto także pamiętać, że wybierając ten sposób płatności, budujesz zdolność kredytową, która może być przydatna przy zaciąganiu pożyczki. Spłacając raty w terminie, stajesz się wiarygodniejszy w oczach banku i chętniej udzieli Ci on kredytu w przyszłości.

Przyjrzyjmy się teraz wadom tego rozwiązania. Przede wszystkim całkowity koszt produktu jest wyższy przy płatnościach ratalnych, ponieważ do ceny bazowej naliczane są odsetki. Często trzeba również wykupić ubezpieczenie, które firmy traktują jako warunek zakupu przedmiotu. Nie można też zapomnieć o kwestiach psychologicznych. Przez cały okres spłacania produktu możesz żyć pod presją posiadania długu.


Serwis SPRINTMONEY.pl nie wydaje decyzji w sprawie wniosków, ani nie jest pożyczkodawcą. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców. Samo wypełnienie wniosku nie gwarantuje pozytywnego jego rozpatrzenia. Okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.


W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej