Blog serwisu sprintmoney.pl


Czy warto prowadzić własną działalność gospodarczą?

Dodany: 2019-03-11 Odsłon: 448

Prowadzenie własnego biznesu to coś, o czym choć przez krótki moment życia marzył praktycznie każdy. Bycie swoim własnym szefem, elastyczne godziny pracy i zdecydowanie wyższa wypłata niż na etacie to główne zalety, o jakich się myśli. Jednak część osób zapomina, że ta forma zarabiania ma również swoje wady. Poznaj je i zobacz, czy warto brać pożyczkę na otwarcie firmy. Przede wszystkim należy pamiętać, że mając własną firmę, przez cały czas jest się w pracy.

Własna firma działalność gospodarcza

Nie ma tu czegoś takiego jak urlop. Jeśli pojawi się kryzys, musisz go jak najszybciej rozwiązać, bo nikt inny nie zrobi tego za Ciebie. To bardzo stresujące i jednocześnie odpowiedzialne zadanie, z którym nie każdy jest w stanie sobie poradzić. Ponadto nie można zapominać o kosztach. Pracując na etat, nie myślisz o odprowadzaniu składek. Na konto dostajesz swoją pensję i jesteś szczęśliwy. W przypadku działalności musisz zapłacić składki do ZUS-u samodzielnie.

Dodatkowo musisz zająć się rozliczeniem podatku dochodowego, czasem podatku VAT, a często jeszcze zapłacić za pracę pracownikom. Nie rzadko zdarza się, że pierwsze miesiące lub nawet lata prowadzenia firmy nie przynoszą zbyt wielkich zysków. Wciąż martwisz się czy następnego miesiąca nie będziesz musiał brać pożyczki na wypłaty lub pokrycie podstawowych zobowiązań.

Nie ulega wątpliwości, że własna działalność gospodarcza ma wiele zalet. Jednak należy pamiętać także o jej wadach, aby mieć pełny obraz sytuacji. Nie każdy nadaje się do prowadzenia firmy i lepiej zdać sobie z tego sprawę wcześniej niż później.


Serwis SPRINTMONEY.pl nie wydaje decyzji w sprawie wniosków, ani nie jest pożyczkodawcą. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców. Samo wypełnienie wniosku nie gwarantuje pozytywnego jego rozpatrzenia. Okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.


W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej