Blog serwisu sprintmoney.pl


Czym wyróżnia się umowa zlecenie na tle innych umów?

Dodany: 2019-03-28 Odsłon: 604

Umowa zlecenie, to jedna z umów cywilnoprawnych i druga najczęściej zawierana po umowie o pracę. W ostatnich latach głośno zrobiło się o minimalnych stawkach przy tego rodzaju stosunku pracy. Wprowadzono minimalne godzinne wynagrodzenie, aby zachęcić pracodawców do częstszego zatrudniania na umowę o pracę. Jednak czy w każdym wypadku warto ją wybrać?

Umowa zlecenie o pracę

Umowa zlecenie to bardzo dobre rozwiązanie przede wszystkim dla studentów. Nie muszą oni wówczas odprowadzać składek ubezpieczeniowych w miejscu pracy, co daje im możliwość zarobienia wyższej kwoty netto. Ponadto mogą w bardziej elastyczny sposób dostosować do siebie godziny pracy. Pracodawca wypłaca wynagrodzenie za przepracowane godziny, więc jeśli w danym miesiącu masz więcej czasu, możesz zarobić więcej. Dodatkową zaletą jest możliwość szybkiego wypowiedzenia pracy.

Można to zrobić nawet z dnia na dzień, chyba że w umowie pojawiła się inna wzmianka. Jednak nie można zapominać również o wadach tego rodzaju umowy. Przede wszystkim nie obowiązują tu przepisy Kodeksu Pracy podobnie jak przy umowie o dzieło, więc nie masz prawa do skorzystania z urlopu wypoczynkowego lub chorobowego. Możesz mieć także problem z zaciągnięciem pożyczki, ponieważ w każdym momencie możesz zostać zwolniony, co spowoduje utratę płynności finansowej.


Serwis SPRINTMONEY.pl nie wydaje decyzji w sprawie wniosków, ani nie jest pożyczkodawcą. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców. Samo wypełnienie wniosku nie gwarantuje pozytywnego jego rozpatrzenia. Okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.


W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej