Blog serwisu sprintmoney.pl


Jak wybrać firmę pożyczkową?

Dodany: 2019-03-22 Odsłon: 1973

Zaciąganie pożyczki online to nie zabawa. Cały proces powinien być przeprowadzony z głową i najlepiej się do niego stosownie przygotować. Nawet mniejsze kwoty mogą stanowić problem, kiedy okaże się, że braknie Ci pieniędzy, aby spłacić zobowiązanie. Istnieje kilka uniwersalnych rad, do których dobrze jest się stosować, żeby nie wpaść w kłopoty. Dzięki nim proces ubiegania się o pożyczkę i jej zwrot przebiegnie gładko i bez nieprzyjemnych niespodzianek.

Jak wybrać firmę pożyczkową

Jak szukać firmy oferującej pożyczki?

Proces zaciągania pożyczki w banku często zabiera dużo czasu, którego brakuje w sytuacjach awaryjnych. Z pomocą przychodzą instytucje pozabankowe, które proponują wsparcie finansowe, ograniczając formalności do niezbędnego minimum. Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło "szybka pożyczka", w odpowiedzi pojawia się cała lista firm, które mają w swojej ofercie chwilówki. Są one dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy potrzebujesz uzyskać konkretną kwotę na określony cel w krótkim czasie. Jednak wybór pierwszej pozycji z listy niekoniecznie musi być tym najlepszym. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z rankingów pożyczek pozabankowych. Starannie wyselekcjonowana przez specjalistów w dziedzinie finansów lista firm pożyczkowych pozwoli Ci wybrać coś dopasowanego do Twoich możliwości.

Aby upewnić się, że wybrana firma jest godna zaufania, sprawdź, czy znajduje się w Rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądownictwa. Warto także dowiedzieć się, czy podmiot nie jest objęty nadzorem finansowym lub wpisany na tzw. czarną listę. Te informacje znajdziesz na stronie Komisji Nadzoru Finansowego.

Przeczytaj dokładnie umowę.

Dokładne przeczytanie umowy przed jej podpisaniem to konieczność, przed którą ucieka wiele osób. Skomplikowane prawnicze słownictwo jest niejednokrotnie trudne do zrozumienia i pożyczkobiorcy podpisują umowę na podstawie tego, co przedstawił im pracownik firmy. To niestety podstawowy błąd, który może być przyczyną późniejszych problemów. W umowie zostają zawarte aspekty związane między innymi z RRSO, konsekwencjami braku terminowej spłaty czy dodatkowymi opłatami. Na ostatnią z wymienionych kwestii warto zwrócić wyjątkową uwagę. Pożyczki online mają to do siebie, że nie wymagają dużo formalności i zaciąga się je w kryzysowych sytuacjach. Firmy, chcąc zarobić, umieszczają w umowie informacje o opłatach, które mogą nawet nie mieć bezpośredniego związku z pożyczką.

Chcą w ten sposób zarobić na kliencie, który w pośpiechu przeglądnie umowę i nie zwróci uwagi na takie informacje. Dlatego pamiętaj, przed podpisaniem jakiegokolwiek dokumentu dokładnie go przejrzyj. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do któregoś punktu, skonsultuj się z osobą obeznaną w temacie. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek.

Co w przypadku braku regularnych spłat?

Zaciągając pożyczkę, każdy ma nadzieję, że nie pojawią się problemy związane z jej spłatą. Zaplanowany na parę miesięcy do przodu budżet pozwala czuć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Jednak warto dowiedzieć się, co czeka Cię w przypadku problemów ze spłatą. Dowiedz się, czy istnieje możliwość przedłużenia terminu spłaty lub rozłożenia zadłużenia na raty.

Definitywnie zrezygnuj z firm, które nie potrafią przedstawić Ci jasnych konsekwencji niewywiązania się z umowy. W takich miejscach Twoja szybka pożyczka mogłaby się skończyć długami ciągnącymi się przez wiele lat.


Serwis SPRINTMONEY.pl nie wydaje decyzji w sprawie wniosków, ani nie jest pożyczkodawcą. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców. Samo wypełnienie wniosku nie gwarantuje pozytywnego jego rozpatrzenia. Okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.


W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej