Blog serwisu sprintmoney.pl


Jak zaplanować swój miesięczny budżet?

Dodany: 2019-03-07 Odsłon: 5921

Właściwe rozplanowanie miesięcznych wydatków to umiejętność, którą posiada niewiele osób. Większość społeczeństwa żyje od wypłaty do wypłaty, pod koniec miesiąca głowiąc się nad tym, skąd wziąć pieniądze na podstawowe zakupy. Jednak wystarczy rozpisać sobie plan na miesięczny budżet, aby pozbyć się tego uciążliwego problemu.

Miesięczny budżet dla domu

Na początku wypisz sobie podstawowe wydatki, które ponosisz każdego miesiąca. Należą do nich koszta związane z czynszem za mieszkanie, opłatami za media, a także ratę za kredyty lub pożyczki, jeśli takowe masz. Kiedy zsumujesz wszystko, dowiesz się, ile zostanie Ci na jedzenie i ewentualne przyjemności. Najlepiej dokumentować wszystkie wydatki, aby wiedzieć, na co wydaje się najwięcej pieniędzy. Wówczas będzie można ograniczyć tę kategorię wydatków.

W sieci znajdziesz specjalnie do tego przeznaczone aplikacje, ale możesz także spisywać wszystko w notesie. Pamiętaj, aby ograniczać wydatki na przyjemności, gdy nie jesteś pewien, czy w danym miesiącu domkniesz swój budżet. Wiele instytucji proponuje pożyczki chwilówki, po które część zdesperowanych osób sięga pod koniec miesiąca.

Jednak jeśli w tym miesiącu nie miałeś pieniędzy na podstawowe wydatki, skąd weźmiesz je w kolejnym na spłatę zobowiązania? Planując dobrze swój domowy budżet, nie będziesz musieć korzystać z tego rozwiązania, które na dłuższą metę wcale nie jest skuteczne.


Serwis SPRINTMONEY.pl nie wydaje decyzji w sprawie wniosków, ani nie jest pożyczkodawcą. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców. Samo wypełnienie wniosku nie gwarantuje pozytywnego jego rozpatrzenia. Okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.


W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej