Blog serwisu sprintmoney.pl


Kredyt na mieszkanie z własnym wkładem

Dodany: 2019-03-07 Odsłon: 1304

Zarabiając najniższą lub nawet średnią krajową, wciąż trudno jest odłożyć pieniądze, aby sfinansować w całości zakup swojego wymarzonego domu. Wówczas dla wielu osób jedynym ratunkiem pozostaje kredyt hipoteczny, najlepiej z wkładem własnym. Dlaczego opłaca się wziąć kredyt? Bo niezależnie od sytuacji trzeba gdzieś mieszkać. Wynajmując mieszkanie, należy zapłacić jego właścicielowi za wynajem.

Rodzina w nowym mieszkaniu

Przy czym nigdy nie wiadomo, kiedy z danego miejsca będziesz musieć się wyprowadzić. Zamiast tego można kupić własne lokum, a zamiast opłaty za wynajem, zapłacisz ratę za kredyt. Biorąc kredyt hipoteczny z większym wkładem własnym, bardzo często możesz dostać od banku lepszą ofertę. Wyższa wpłata początkowa oznacza mniejsze ryzyko dla instytucji bankowej, a dla kredytobiorcy niższy całkowity koszt pożyczki. W takiej sytuacji raty za kredyt mogą być niższe albo weźmiesz kredyt na 20 lat, zamiast na 30. Najlepiej przygotować na start około 20% wartości inwestycji.

Należy pamiętać, że kredyt zawsze jest długoterminowym rozwiązaniem. Trzeba mieć stałe dochody, które będą w stanie pokryć comiesięczne raty na pożyczkę. Banki często wymagają także dodatkowego zabezpieczenia w postaci ubezpieczenia nieruchomości, a nawet ubezpieczenia na życie, które pokrywają kwotę pożyczki na mieszkanie w sytuacjach kryzysowych. Niestety te dodatki produkują kolejne koszta.


Serwis SPRINTMONEY.pl nie wydaje decyzji w sprawie wniosków, ani nie jest pożyczkodawcą. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców. Samo wypełnienie wniosku nie gwarantuje pozytywnego jego rozpatrzenia. Okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.


W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej