Blog serwisu sprintmoney.pl


Kredyt z ratami równymi czy malejącymi?

Dodany: 2019-03-20 Odsłon: 1292

Kredyt to rozwiązanie, które może bardzo ułatwić życie w sytuacjach kryzysowych, ale nie tylko. Dla przykładu kredyt na mieszkanie to coś, z czym musi zmierzyć się wiele osób, nie tylko bardzo ubogich. Biorąc pożyczki na większe kwoty, trzeba dobrze przemyśleć plan jej spłaty. Powinien być optymalny i dopasowany do możliwości rodziny. Zaciągając kredyt, możesz zdecydować się, w jaki sposób będziesz go spłacać. Chodzi przede wszystkim o to, czy wybierasz raty równe, czy malejące.

Kredyt z ratami równymi czy malejącymi

Obecnie bardziej popularne są raty równe, gdyż w mniejszym stopniu obciążają domowy budżet. Przez cały okres kredytowania płacisz wtedy co miesiąc tę samą kwotę. Niestety ma to również swój minus – całkowity koszt pożyczki jest wyższy. W przypadku rat malejących trudność mogą sprawiać początkowe wysokie raty. Trzeba być na nie odpowiednio przygotowanym finansowo, aby podołać zobowiązaniu. Jednak jeśli się uda, w późniejszych latach do zapłaty będzie coraz mniejsza kwota. To dobre rozwiązanie dla osób, które planują spłacić pożyczkę przed czasem.

Z finansowego punktu widzenia bardziej opłacalnym rozwiązaniem są raty malejące. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na takie rozwiązanie. Dlatego, jeśli nie posiadasz środków na wyższe na początku opłaty, zdecyduj się na kredyt z ratami malejącymi. Całkowity koszt będzie trochę większy, ale pozbawisz się niepotrzebnego stresu.


Serwis SPRINTMONEY.pl nie wydaje decyzji w sprawie wniosków, ani nie jest pożyczkodawcą. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców. Samo wypełnienie wniosku nie gwarantuje pozytywnego jego rozpatrzenia. Okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.


W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej