Blog serwisu sprintmoney.pl


Na co uważać przy zaciąganiu pożyczki?

Dodany: 2019-03-24 Odsłon: 1814

Zaciągając pożyczkę, najwięcej osób martwi się o to, czy aby na pewno wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda się ją spłacić. Jednak warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów przy zawieraniu umowy, które mogłyby pokrzyżować plany terminowej spłaty zobowiązania. Poniżej kilka najważniejszych kwestii. Przede wszystkim zwróć uwagę, czy decydujesz się na oprocentowanie stałe, czy zmienne. Od tego zależy wysokość Twoich rat.

Na co uważać przy zaciąganiu pożyczki

W przypadku oprocentowania zmiennego mogą one ulec zmianie na przestrzeni czasu. Wszystko zależy od stóp procentowych kształtowanych przez Narodowy Bank Polski. Już nawet kilkuprocentowe wahania mogą zrobić dużą różnicę, zwłaszcza gdy Twoje wynagrodzenie pozostanie na tym samym poziomie.

Wiele osób nie wie, że ubezpieczenie kredytu tak naprawdę nie jest obowiązkowe. Niestety wiele banków, chcąc się zabezpieczyć, dolicza je do rat. Samodzielnie trudno jest wynegocjować korzystne warunki, dlatego czasem warto udać się do pośredników kredytowych. Dzięki takiej usłudze możesz zaoszczędzić trochę dodatkowych pieniędzy. Na koniec, koniecznie musisz uważać na wszelkiego rodzaju ukryte opłaty i inne informacje pisane małym druczkiem.

Przeczytaj dokładnie umowę, aby wiedzieć w 100%, na co się decydujesz. Jeśli nie jesteś przekonany co do któregoś punktu, może warto skonsultować się z prawnikiem? Kredyt na wiele lat to poważne zobowiązanie, dlatego lepiej mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.


Serwis SPRINTMONEY.pl nie wydaje decyzji w sprawie wniosków, ani nie jest pożyczkodawcą. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców. Samo wypełnienie wniosku nie gwarantuje pozytywnego jego rozpatrzenia. Okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.


W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej