Blog serwisu sprintmoney.pl


Płatność kartą czy gotówką?

Dodany: 2019-04-07 Odsłon: 1069

Kiedy kilkanaście lat temu wprowadzono możliwość płatności kartą, dla wielu osób stało się to niezbędnym elementem dnia codziennego. Jednak wciąż wiele osób kurczowo trzyma się gotówki i nie chce z niej zrezygnować. Czyje postępowanie jest bardziej właściwe i ma więcej sensu? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Płacenie kartą jest dużo wygodniejsze niż gotówką. Nie trzeba liczyć banknotów i monet, nie ma także problemu z wydawaniem reszty. Wystarczy kilka sekund, wpisanie kodu PIN i gotowe. W przypadku gotówki zajmuje to więcej czasu.

Płatności kartą płatniczą

Istnieje przy tym możliwość pomylenia się w obliczeniach, złego wydania reszty, przez co można być stratnym. Niestety nie wszędzie jest możliwość płacenia kartą. Z kolei płatność gotówką pozwala na lepszą kontrolę swoich wydatków. Płacąc kartą, nie zastanawiasz się, ile pieniędzy jeszcze Ci zostało, do momentu aż transakcja nie będzie mogła być zrealizowana. Nie sprawdza się tak często stanu konta, jak stanu portfela.

Przez to panuje przekonanie, że osoby korzystające z karty są bardziej rozrzutne, co może być po części prawdą. Zwłaszcza gdy korzysta się z karty kredytowej, za pomocą której zaciąga się małe pożyczki przy każdej transakcji. Zarówno płacenie kartą, jak i gotówką ma swoje wady i zalety. Jedno jest pewne, pieniądze w postaci banknotów i monet jeszcze długo nie wyjdą z użycia, więc nie warto rezygnować z nich całkowicie.


Serwis SPRINTMONEY.pl nie wydaje decyzji w sprawie wniosków, ani nie jest pożyczkodawcą. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców. Samo wypełnienie wniosku nie gwarantuje pozytywnego jego rozpatrzenia. Okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.


W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej