Blog serwisu sprintmoney.pl


Pozabankowe pożyczki lepsze niż te od banków?

Dodany: 2019-05-03 Odsłon: 474

Podejmując decyzję o miejscu, w którym zaciągniesz pożyczkę, musisz wziąć pod uwagę szereg czynników. Nie jest to bowiem decyzja, którą podejmuje się w biegu, gdyż ma duży wpływ na dalszy bieg życia. Dużo zależy od Twoich osobistych preferencji, kwoty kredytu, a także długości okresu spłaty. Zobacz, na co zwrócić uwagę, aby wybrać rozsądnie i nie żałować.

Pozabankowe pożyczki lepsze niż te od banków?

Pożyczki bankowe są kojarzone z większą wiarygodnością. Instytucje wydają się poważniej traktować klienta niż w firmach prywatnych. Jednak nie jest to do końca prawda. Niezależnie od tego, czy decydujesz się na pozabankowe pożyczki, czy te drugie, zawsze dostajesz konkretną sumę pieniędzy, którą później musisz oddać z odsetkami. To, jak wysokie są te odsetki, zależy od konkretnego miejsca, a nie od tego, czy to bank. Kiedyś firmy prywatne udzielały pożyczek na mniejsze kwoty, ale obecnie ulega to zmianie.

Dlatego te dwa rodzaje kredytów nie różnią się od siebie tak bardzo. Czym zatem wyróżniają się pozabankowe pożyczki na tle tych zaciąganych w banku? Na co uważać przy zaciąganiu pożyczki? Przede wszystkim cechuje je mała ilość kryteriów formalnych. Często nie trzeba posiadać zaświadczenia o dochodach i pozytywnej historii w BIK, a wniosek można złożyć przez Internet. Dzięki temu w szybkim czasie każdy może uzyskać potrzebne pieniądze. Zobacz także: pożyczki dla osób z negatywną historią w BIK.

Czy to oznacza, że pożyczki pozabankowe bezwzględnie wygrywają? Niekoniecznie. Banki wyróżniają się tym, że oferują niższe oprocentowania. Wówczas całkowity koszt pożyczki jest niższy, co może mieć znaczenie szczególnie przy wyższych kwotach.


Serwis SPRINTMONEY.pl nie wydaje decyzji w sprawie wniosków, ani nie jest pożyczkodawcą. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców. Samo wypełnienie wniosku nie gwarantuje pozytywnego jego rozpatrzenia. Okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.


W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej