Blog serwisu sprintmoney.pl


Pożyczka na otwarcie własnej działalności gospodarczej

Dodany: 2019-03-13 Odsłon: 669

Być może w Twojej głowie już od dawna kształtuje się plan otworzenia własnego biznesu. Większość masz już zaplanowaną, ale wciąż brakuje Ci najważniejszej rzeczy – pieniędzy. Otwarcie firmy zwłaszcza na początku wymaga sporego zastrzyku gotówki. Niestety nie każdy ją posiada, a branie pożyczki wydaje się bardzo ryzykowne. Zobaczmy, czy te obawy są uzasadnione. Zanim zaczniesz myśleć o kredycie, musisz mieć dobrze opracowany biznesplan.

Pożyczka na działalność gospodarczą

Najlepiej, aby obejmował on kilka lub nawet kilkanaście lat do przodu. Trzeba koniecznie uwzględnić w nim ewentualne przeszkody i problemy finansowe. Dzięki temu będziesz przygotowany na każdą okoliczność. Kiedy już wszystko dopniesz na ostatni guzik, możesz zacząć zastanawiać się nad kredytem. Banki często oferują nisko oprocentowane pożyczki dla startujących firm. Jednak młodzi przedsiębiorcy nieposiadający żadnej historii kredytowej mogą mieć problem ze zorganizowaniem środków w ten sposób.

W takiej sytuacji można ubiegać się o dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej. Jeśli masz dobrze opracowany biznesplan, który spełnia określone wytyczne, istnieje duża szansa, że Komisja przychyli się do Twojego wniosku. Nie zapominaj, że oferując nowe miejsca pracy bezrobotnym, zyskasz dużą przewagę nad konkurencją. Pamiętaj, że pożyczki i dofinansowania to nie wszystko. Warto także mieć swój wkład własny. W oczach instytucji oferujących pieniądze dla firm wydasz się osobą bardziej wiarygodną.


Serwis SPRINTMONEY.pl nie wydaje decyzji w sprawie wniosków, ani nie jest pożyczkodawcą. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców. Samo wypełnienie wniosku nie gwarantuje pozytywnego jego rozpatrzenia. Okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.


W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej