Blog serwisu sprintmoney.pl


Pożyczka pozabankowa bez BIK - czym jest?

Dodany: 2019-05-23 Odsłon: 2356

Czym jest pożyczka, z pewnością wie każdy. Najprościej mówiąc, chodzi o to, że jedna osoba pożycza pewną kwotę pieniędzy od drugiej, a później w ustalonym okresie musi je oddać. Jednak pożyczka pozabankowa bez BIK może dla niektórych zabrzmieć tajemniczo. Przyjrzyjmy się jej z bliska i przekonajmy, czy jest warta uwagi. Na początku należy zaznaczyć, że ten rodzaj pożyczki, jak sama nazwa wskazuje, nie jest zaciągany w banku.

1558587565

Wiele osób utożsamia kredyty tylko z instytucjami bankowymi. Nie biorą nawet pod uwagę, że mogą istnieć firmy prywatne udzielające pożyczek, które również za stosowną opłatą mogą użyczyć określonej kwoty pieniędzy. Tymczasem na rynku pojawia się coraz więcej przedsiębiorców, którzy są zainteresowani tego rodzaju usługami. Czym w takim razie jest BIK?

To system, w którym znajdują się informacje o zaciąganych w przeszłości kredytach. Widać tam, czy zobowiązania były spłacane terminowo, czy też pojawiły się jakieś problemy. Z raportów BIK korzystają głównie banki, które chcą w ten sposób zabezpieczyć się przed niewiarygodnymi klientami. Dzięki temu pożyczka pozabankowa bez BIK daje szansę na otrzymanie pieniędzy osobom, którym w przeszłości zdarzyło się potknięcie. Zobacz także ranking chwilówek bez BIK.

Pojawia się pytanie, czy warto? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od sytuacji jednostki. Czasem może to być Twoja jedyna możliwość na zaciągnięcie pożyczki bez BIK. Z pewnością należy rozważyć bardziej szczegółowo wady i zalety każdej opcji oraz, co ważne, zapoznać się z poszczególnymi ofertami.


Serwis SPRINTMONEY.pl nie wydaje decyzji w sprawie wniosków, ani nie jest pożyczkodawcą. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców. Samo wypełnienie wniosku nie gwarantuje pozytywnego jego rozpatrzenia. Okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.


W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej