Blog serwisu sprintmoney.pl


Pożyczka pozabankowa bez BIK przez Internet na dowód osobisty

Dodany: 2019-05-21 Odsłon: 336

Nie od dziś mówi się o tym, aby zawsze pilnować swoich dokumentów. Podawanie danych poufnych na stronach internetowych jest prezentowane jako niebezpieczne, a firmy, które tego wymagają, z góry uznane za podejrzane. Nie dzieje się tak bez powodu. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach wystarczy dowód osobisty, aby zaciągnąć pożyczkę. Z jednej strony to duże ułatwienie, bo ogranicza formalności. Z drugiej – stanowi formę wielu nadużyć.

1558417201

Pożyczka pozabankowa bez BIK przez Internet to pożyczka zaciągana w firmie prywatnej. Nie trzeba stawić się osobiście w siedzibie firmy, gdyż, jak sama nazwa mówi, wszystko jest załatwiane drogą internetową. Bez wychodzenia z domu można dostać w szybkim czasie przelew na konto. Zatem nasówa się pytanie czy pożyczka przez Internet to bezpieczne rozwiązanie? Wystarczy podać swoje dane osobiste. I właśnie tutaj pojawia się problem. Klient nie jest w żaden sposób poddany weryfikacji. Jeśli poda dane z dowodu osobistego, które znajdują się w rejestrze, system przepuści go dalej - .

Nikt nie sprawdzi, czy osoba, która składa wniosek, jest tą samą osobą, której dane zostały podane. Właśnie dlatego pożyczka pozabankowa bez BIK przez Internet budzi tyle kontrowersji. Zwłaszcza że osoba oszukana najczęściej dowiaduje się o tym, dopiero gdy rosną odsetki związane z brakiem spłaty. Aby uchronić się przed takimi sytuacjami, najlepiej trzymać w bezpiecznym miejscu dokumenty. Jeśli zgubisz dowód, zgłoś to niezwłocznie do urzędu, aby zablokować możliwość zaciągnięcia pożyczki na Twoje nazwisko. Ponadto nie powinno się podawać danych na niewiarygodnych stronach internetowych.


Serwis SPRINTMONEY.pl nie wydaje decyzji w sprawie wniosków, ani nie jest pożyczkodawcą. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców. Samo wypełnienie wniosku nie gwarantuje pozytywnego jego rozpatrzenia. Okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.


W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej