Blog serwisu sprintmoney.pl


Pożyczki online i problemy z jej spłatą

Dodany: 2019-05-17 Odsłon: 708

Otwierasz odpowiednią stronę internetową, wpisujesz swoje dane, kilka kliknięć i pieniądze wędrują na konto. Proces zaciągania pożyczki przez Internet jest aż tak szybki. Nie trzeba wybierać się osobiście do oddziału stacjonarnego banku lub firmy prywatnej. Nie musisz także mieć ze sobą sterty dokumentów. To właśnie dlatego pożyczki online cieszą się taką popularnością. Zobacz także: czy warto brać chwilówkę?

Pożyczki online i problemy z jej spłatą

Wiele osób sięga po nie w kryzysowych sytuacjach, nie myśląc o późniejszych konsekwencjach. Jednak może przyjść taki moment, że pojawią się problemy ze spłatą. Wtedy pojawia się pytanie, co teraz? Zgodnie z zasadą swobody kontraktowej strony mogą ustalać dowolnie warunki umowy. Dotyczy to zarówno wysokości pożyczki, jak i terminu jej spłaty.

Raty powinny być ustalane tak, aby pożyczkobiorca był w stanie je spłacić. Jeśli jest taka możliwość, lepiej, by okres kredytowania był dłuższy, ale z niższymi opłatami miesięcznymi. Zawsze zaplanuj swój miesięczny budżet by uniknąć problemów ze spłatą. Takie rozwiązanie jest mniej obciążające dla domowego budżetu. Jednak nie zawsze można spełnić warunki umowy. Wówczas pozostaje droga negocjacyjna z pożyczkodawcą. Jeśli pierwszy zainicjujesz kontakt, stawiasz się na lepszej pozycji, niż w sytuacji, gdy zrobi to bank. Najczęściej instytucje są skłonne do rozmów.

Zależy im na odzyskaniu pieniędzy, ale również są ludźmi i rozumieją różne sytuacje życiowe. Dlatego warto zaryzykować. Pamiętaj, aby zawsze z rozsądkiem podchodzić do wszystkich zawieranych umów. Pożyczki internetowe są łatwym sposobem na pozyskanie gotówki, ale mogą pociągnąć za sobą nieprzyjemne konsekwencje.


Serwis SPRINTMONEY.pl nie wydaje decyzji w sprawie wniosków, ani nie jest pożyczkodawcą. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców. Samo wypełnienie wniosku nie gwarantuje pozytywnego jego rozpatrzenia. Okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.


W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej