Blog serwisu sprintmoney.pl


Pożyczki online - jak uchronić się przed oszustami?

Dodany: 2019-06-02 Odsłon: 971

Oszustwa związane z pożyczkami zdarzają się coraz częściej. Wiele osób dowiaduje się o nich, gdy już jest za późno na interwencję. Zlokalizowanie przestępcy jest praktycznie niemożliwe i ofiara zostaje z długiem do spłacenia. To dlatego pożyczki pozabankowe online często spotykają się z nieprzychylną opinią. Jednak istnieją sposoby na uchronienie się przed oszustami.

Jak uchronić się przed oszustami pożyczkowymi ?

Przede wszystkim musisz chronić przed kradzieżą swoje dokumenty osobiste. Jeśli planujesz iść w miejsce, w którym będzie duży tłok, lepiej zostaw je w domu. Gdy zdarzy Ci się je zgubić, od razu zgłoś ten fakt na policję i w swoim banku. Bardzo istotne jest również niepodawanie swoich danych w Internecie. Konieczność podania numeru PESEL lub numeru dowodu osobistego powinna wzbudzić w Tobie niepokój. Często zdarza się też tak, że firmy podszywają się pod banki w celu wyłudzenia informacji o Tobie. Zobacz również jak wybrać najlepszą  ofertę pożyczki online.

Dlatego zawsze dokładnie sprawdź, czy podmiot działa legalnie. Możesz to zrobić np. w bazie KRS, gdzie wpisani są wszyscy legalnie działający przedsiębiorcy w Polsce. Na koniec warto zainteresować się alertami z systemu BIK. Za każdym razem, gdy zostanie złożony wniosek na Twoje nazwisko o kredyt lub pożyczki pozabankowe online, zostaniesz powiadomiony poprzez wiadomość SMS.

Dzięki zastosowaniu powyższych środków możesz skutecznie uchronić się przed oszustwem i w razie potrzeby szybko reagować. Najlepiej zastosować jak najwięcej rozwiązań prewencyjnych, gdyż przestępcy znajdują coraz to nowe środki na podstępne dostanie się do danych osobowych niewinnych ludzi. Jak już zdecydujesz się na pożyczkę dowiedz się jak skutecznie oszczędzać pieniądze by nie mieć problemów ze spłatą.


Serwis SPRINTMONEY.pl nie wydaje decyzji w sprawie wniosków, ani nie jest pożyczkodawcą. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców. Samo wypełnienie wniosku nie gwarantuje pozytywnego jego rozpatrzenia. Okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.


W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej