Blog serwisu sprintmoney.pl


Pożyczki online od 20 lat jako zabezpieczenie dla banków

Dodany: 2019-05-15 Odsłon: 586

Przy zaciąganiu pożyczki jednym z podstawowych warunków, które trzeba spełnić, jest pełnoletniość. Banki nie udzielą świadczenia osobie, która jeszcze nie skończyła 18 lat głównie ze względów formalnych, ale także przez wzgląd na bezpieczeństwo. Osoba, która dopiero wkroczyła w dorosłość, jest mniej wiarygodna niż ktoś starszy.

Pożyczki online od 20 lat

Czasami takie traktowanie nie jest sprawiedliwe, gdyż osiemnastolatek może być niejednokrotnie bardziej dojrzały od kogoś dziesięć lat starszego.Jednak przyjmuje się, że młodzi dorośli nie należą do najbardziej odpowiedzialnej grupy wiekowej. Z tego względu banki niechętnie udzielają pożyczek osobom, które dopiero co przekroczyły próg dorosłości. Aby zyskać większą pewność, że pieniądze zostaną zwrócone, wprowadza się pożyczki online od 20 lat.

Dwudziestolatek najczęściej ma już ukończoną szkołę i zaczyna pracę na etacie. Zyskuje dzięki temu źródło dochodu, które pozwoli mu opłacić miesięczną ratę za udzielone świadczenie - czym jest zdolność kredytowa.Taką praktykę stosują nie tylko banki, ale również firmy prywatne. Im także zależy na tym, aby odzyskać użyczone pieniądze na czas. Wprowadzając minimalny wiek, zabezpieczają swoje interesy przed nieodpowiedzialnymi młodymi osobami. Jednak nie da się ukryć, że wiek to nie jedyny czynnik decydujący.

Dlatego w wielu miejscach można spotkać się z dodatkowymi wymaganiami. Pożyczki online od 20 lat to tylko jedna z wielu możliwości weryfikacji wiarygodności potencjalnego pożyczkobiorcy. Czasem wymagane jest także okazanie wyciągu z konta bankowego lub zaświadczenia o dochodach.


Serwis SPRINTMONEY.pl nie wydaje decyzji w sprawie wniosków, ani nie jest pożyczkodawcą. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców. Samo wypełnienie wniosku nie gwarantuje pozytywnego jego rozpatrzenia. Okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.


W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej