Blog serwisu sprintmoney.pl


Pożyczki pozabankowe bez BIK - kto ich udziela?

Dodany: 2019-05-25 Odsłon: 481

Kiedy idziesz do banku, aby zaciągnąć pożyczkę, nie masz wątpliwości, kto jej udziela. Znasz dobrze nazwę banku, możesz sprawdzić, kto w nim pracuje. Jasne są również zasady udzielania kredytu, które reguluje Prawo bankowe. Znajdują się tam normy obowiązujące instytucje bankowe dotyczące szczegółowo funkcjonowania. Sytuacja nie jest tak klarowna, kiedy decydujesz się na pożyczki pozabankowe bez BIK. Wówczas reguły zależą od tego, kto jej udziela i twojej zdolności kredytowej.

Pożyczki pozabankowe bez BIK - kto ich udziela?

Jednak najogólniej mówiąc, zasady są oparte na Kodeksie Cywilnym. Najczęstszym podmiotem kojarzonym z pożyczkami pozabankowymi są parabanki. Wyrobiły sobie na rynku niezbyt pozytywną opinię głównie przez to, że w przeszłości zdarzały się oszustwa finansowe właśnie z ich udziałem. Na szczęście powstaje coraz więcej firm prywatnych, które dbają zarówno o swoje dobro, jak i dobro klienta. Oferują warunki, które nie są gorsze od tych w bankach. Zobacz także jak dostać pożyczkę bez BIK.

Z drugiej strony ich niewątpliwą zaletą jest to, że nie trzeba posiadać pozytywnej historii kredytowej. Jako drugi podmiot udzielający pożyczek pozabankowych należy wymienić prywatnych przedsiębiorców. Trzeba pamiętać, że pożyczka może zostać udzielona nie tylko przez osobę prawną, ale także osobę fizyczną.

Oznacza to, że jeśli znajdziesz dowolnego człowieka, który zechce użyczyć Ci swoich środków finansowych, możecie wspólnie podpisać umowę i będzie ona ważna w świetle prawa. Pożyczki pozabankowe bez BIK stanowią duże ułatwienie. Dzięki nim można pożyczyć potrzebną kwotę od wybranej przez siebie firmy lub osoby w krótkim czasie. Zobacz również artykułu o tym czy warto brać chwilówkę ?


Serwis SPRINTMONEY.pl nie wydaje decyzji w sprawie wniosków, ani nie jest pożyczkodawcą. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców. Samo wypełnienie wniosku nie gwarantuje pozytywnego jego rozpatrzenia. Okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.


W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej