Blog serwisu sprintmoney.pl


Skuteczne sposoby oszczędzania pieniędzy

Dodany: 2019-04-03 Odsłon: 776

Odkładanie pieniędzy nie jest prostą umiejętnością, ale można wykształcić w sobie nawyki, które pomogą w osiąganiu zamierzonych celów. Poniżej kilka sposobów na skuteczne oszczędzanie pieniędzy.

Skuteczne sposoby oszczędzania pieniędzy

  • Załóż specjalną skarbonkę, do której będziesz wrzucać drobne. Po każdych zakupach możesz wsadzić tam resztę, którą dostałeś od kasjera. Jeśli stanie się to Twoim nawykiem, to zanim się obejrzysz, zbierzesz wysoką sumę pieniędzy. Jak to mówią, ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka. To powiedzenie sprawdza się też tutaj.
  • Wiele banków oferuje możliwość oszczędzania podczas robienia zakupów poprzez zaokrąglanie do okrągłej kwoty i odkładanie różnicy na rachunek oszczędnościowy. Dla przykładu możesz zaokrąglać swoje wydatki do pełnych dziesiątek. W ten sposób wydając w sklepie 7,5 zł, bank automatycznie przeleje 2,5 zł na specjalnie do tego wyznaczone konto.
  • Bardzo ważną częścią procesu oszczędzania jest planowanie wydatków, szczególnie na jedzenie. Raz w tygodniu zaplanuj sobie posiłki na nadchodzące dni i na ich podstawie przygotuj listę zakupów. W sklepie nie sięgniesz po niepotrzebne produkty, a co za tym idzie, wydasz mniej.
  • Regularne odkładanie małych kwot to klucz do sukcesu. W ten sposób w skali miesiąca można zebrać nawet kilkaset złotych. Dzięki temu w nagłych sytuacjach nie będziesz musiał brać pożyczki, tylko skorzystasz ze zgromadzonych funduszów.

Na koniec Pamiętaj, że warunkiem skutecznego oszczędzania jest systematyczność odkładania pieniędzy.

 


Serwis SPRINTMONEY.pl nie wydaje decyzji w sprawie wniosków, ani nie jest pożyczkodawcą. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców. Samo wypełnienie wniosku nie gwarantuje pozytywnego jego rozpatrzenia. Okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.


W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej