Blog serwisu sprintmoney.pl


Studia za granicą – luksus czy wyjazd dla każdego?

Dodany: 2019-03-14 Odsłon: 544

Studiowanie za granicą wielu osobom kojarzy się z luksusem. To rzecz, na którą nie każdy może sobie pozwolić ze względu na wysokie koszta. Polska jest jednym z niewielu krajów, w których edukacja wyższa jest darmowa. Wyjeżdżając na studia za granicą, trzeba liczyć się z bardzo wysokimi kosztami, zarówno za naukę, jak i sam pobyt. Czas dowiedzieć się, w jakim stopniu pożyczki i stypendia mogą być pomocne. Po pierwsze musisz mieć gdzie mieszkać i co jeść.

Studiowanie za granicą

Te prozaiczne koszta już mogą przekroczyć kilka stówek. Później trzeba zatroszczyć się o naukę. Aktualnie jednym z bardziej popularnych krajów, do których się wyjeżdża, jest Wielka Brytania. Prawdopodobnie wynika to z powszechnego dostępu do nauki języka angielskiego od najmłodszych lat. W tym kraju istnieje możliwość wzięcia pożyczki studenckiej. Dzięki niej dostajesz szansę na opłacenie kosztów nauki, a spłacanie zaczniesz dopiero po studiach.

Co więcej, jeśli nie będziesz zarabiać więcej niż 1750 funtów lub w przeliczeniu na złotówki 3000, możesz poczekać ze spłatą kredytu, a gdy minie 30 lat, a Ty nigdy nie przekroczyłeś progu tego progu dochodu, pożyczka zostaje przedawniona. Jeśli jesteś dobrym uczniem, możesz starać się o stypendium naukowe.

Oferuje je większość uczelni, a dzięki zdobytym pieniądzom uda Ci się pokryć chociaż część miesięcznych kosztów. Dobrym rozwiązaniem na zaznanie życia studenckiego za granicą jest także korzystanie z programów takich jak Erasmus+, przy których otrzymywane stypendium pokrywa większość kosztów związanych z wyjazdem.


Serwis SPRINTMONEY.pl nie wydaje decyzji w sprawie wniosków, ani nie jest pożyczkodawcą. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców. Samo wypełnienie wniosku nie gwarantuje pozytywnego jego rozpatrzenia. Okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.


W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej