Blog serwisu sprintmoney.pl


Wady kont oszczędnościowych

Dodany: 2019-03-07 Odsłon: 2375

Czy konta oszczędnościowe mają wady ? O zaletach kont oszczędnościowych często się słyszy. Jednak rzadziej mówi się o ich wadach, które również są istotne. Aby zdecydować się na jakiś produkt finansowy, na przykład pożyczkę lub w tym wypadku konto oszczędnościowe, należy poznać jego zarówno dobre, jak i złe strony. W związku z tym poniżej znajdziesz kilka podstawowych wad tego rozwiązania.

Wady kont oszczędnościowych

W większości banków, wpłacając pieniądze na konto oszczędnościowe, ograniczasz sobie możliwość korzystania z nich. Najczęściej można dokonać jednej wypłaty w miesiącu, a za resztę należy dodatkowo zapłacić. Z jednej strony to dobre rozwiązanie, gdy odkładasz pieniądze na konkretny cel. Jednak w życiu zdarzają się różne sytuacje nieprzewidziane i warto wtedy skorzystać z posiadanych oszczędności, zamiast brać pożyczki.

Kolejną wadą konta oszczędnościowego jest niskie oprocentowanie, często niższe niż w przypadku lokat. Banki także bardzo często zabezpieczają się w umowach stosowaniem zmiennego oprocentowania. Oznacza to, że jeśli panujące na rynku warunki są niesprzyjające, oprocentowanie może zmaleć, a co za tym idzie, zmniejszą się zyski.

Co ciekawe, w przypadku poprawy sytuacji gospodarczej rzadko spotyka się z podniesieniem oprocentowania konta.Jak widać, konta oszczędnościowe posiadają kilka wad. Nie dyskwalifikują one tego rozwiązania, ale warto je znać przed podjęciem decyzji o umieszczeniu na nim swoich pieniędzy.


Serwis SPRINTMONEY.pl nie wydaje decyzji w sprawie wniosków, ani nie jest pożyczkodawcą. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców. Samo wypełnienie wniosku nie gwarantuje pozytywnego jego rozpatrzenia. Okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.


W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej