Blog serwisu sprintmoney.pl


Zakup samochodu a polskie realia

Dodany: 2019-04-01 Odsłon: 513

Bycie Polakiem to duma dla każdego z nas. Jednak okazuje się, że kiedy w grę wchodzą pieniądze, przestaje być tak kolorowo. Zakup samochodu, który jest jednym z podstawowych środków poruszania się, staje czymś praktycznie niemożliwym po porównaniu jego ceny z miesięcznymi zarobkami przeciętnego obywatela Polski. Średnie wynagrodzenie netto często ledwie pozwala na pokrycie podstawowych kosztów związanych z opłatami za mieszkanie czy wyżywienie.

Zakup samochodu

Wiele polskich rodzin ma nie lada problem, aby raz w roku wybrać się na wakacje. W takiej sytuacji perspektywa zakupu auta rysuje się nieciekawie. Samochód, który niejednokrotnie kosztuje kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy, to wysoki wydatek. Odkładając nawet 2 tysiące miesięcznie, co wydaje się dużą kwotą w polskich realiach, minie kilka lat, zanim uzbierasz na wymarzone auto. Właśnie dlatego wiele Polaków zostaje zmuszonych do wzięcia pożyczki. Niestety nie każdy ma taką możliwość. Dla tych osób pozostaje zakup auta używanego, który wiąże się z szeregiem niedogodności.

Koszt zakupu to dopiero początek opłat, bo najczęściej okazuje się, że potrzebna jest wizyta u mechanika i kilka niezbędnych napraw. Okazuje się, że nowy samochód dla przeciętnego Polaka to luksus, na który bardzo rzadko można sobie pozwolić. Całe szczęście rynek aut używanych wciąż się rozwija i stanowi dobrą alternatywę dla drogich salonów.


Serwis SPRINTMONEY.pl nie wydaje decyzji w sprawie wniosków, ani nie jest pożyczkodawcą. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców. Samo wypełnienie wniosku nie gwarantuje pozytywnego jego rozpatrzenia. Okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.


W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej