Blog serwisu sprintmoney.pl


Zalety kont oszczędnościowych

Dodany: 2019-03-07 Odsłon: 1567

Konta oszczędnościowe cieszą się popularnością wśród klientów banku. Najczęściej przy zakładaniu standardowego rachunku rozliczeniowego można złożyć wniosek o założenie rachunku oszczędnościowego. Jednak czy warto z niego korzystać? Poniżej przeczytasz o najważniejszych zaletach takiego rozwiązania. Przede wszystkim konta oszczędnościowe, w przeciwieństwie do zwykłych kont bankowych, są oprocentowane.

Zalety kont oszczędnościowych

Oznacza to, że raz na dany okres rozliczeniowy, dostajesz na konto określony w umowie procent zysku. W przeciwieństwie do lokat tutaj kapitalizacja odsetek nie musi być jedynie miesięczna, ale może także być tygodniowa lub nawet dniowa. W ten sposób oszczędności są systematycznie pomnażane i w razie nagłej utraty pracy lub innej sytuacji losowej można z nich skorzystać i tym samym nie musieć zaciągać pożyczki.

Warto także pamiętać, że oprocentowany rachunek chroni Twoje pieniądze przed niekorzystnymi skutkami inflacji. Konto oszczędnościowe najczęściej można otworzyć za darmo i nie ponosi się dodatkowych kosztów za jego prowadzenie.

Zazwyczaj istnieje możliwość jednej bezpłatnej wypłaty w miesiącu. Dzięki temu można skorzystać z posiadanych środków w razie potrzeby, bez zaciągania pożyczki w banku. Łatwiej również kontrolować swój domowy budżet. Już na początku miesiąca wystarczy przelać daną kwotę na konto oszczędnościowe, przez co pieniądze nie zostaną omyłkowo wydane.


Serwis SPRINTMONEY.pl nie wydaje decyzji w sprawie wniosków, ani nie jest pożyczkodawcą. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców. Samo wypełnienie wniosku nie gwarantuje pozytywnego jego rozpatrzenia. Okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się różnić w zależności od pożyczkodawcy.


W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej